ВИКОРИСТАННЯ ПАСТЕРНАКУ У КРАФТОВОМУ КОНДИТЕРСЬКОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Анотація
Важливим напрямом сучасних технологій є використання нових видів рослинної сировини та збереження біологічної ефективності натуральних інгредієнтів з метою підвищення харчової та біологічної цінності виробів на основі новітніх способів обробки. За результатами проведених експериментальних досліджень узагальнені відповідні напрацювання щодо можливості використання продуктів переробки пастернаку (порошку і цукатів) у крафтовому кондитерському виробництві. Розроблено і науково обґрунтовано рецептури пісочних тістечок з поліпшеними органолептичними та фізико-хімічними показниками якості за рахунок внесення у випечений напівфабрикат порошку пастернаку та в оздоблювальний – цукатів із пастернаку. Оптимізовано дозування порошку із пастернаку у кількості 4% до маси борошна пшеничного. Якість пісочних тістечок визначали за органолептичними, фізико-хімічними та мікробіологічними показниками згідно з вимогами чинної нормативно-технічної документації. Усі показники у контрольному зразку та нових виробах були у межах норми. За результатами проведених експериментальних досліджень встановлено, що порошок і цукати із пастернаку доцільно застосовувати у крафтовому кондитерському виробництві. Розроблення нових пісочних тістечок поліпшеного складу дає змогу отримати якісний борошняний кондитерський виріб підвищеної біологічної цінності та надати йому профілактичного спрямування.
Посилання
2. Сирохман І.В., Гирка О.І., Калимон М-М.В. Сучасні досягнення харчової науки : навч. посіб. Львів : Видавництво «Растр-7», 2018. 508 с.
3. Аксенова Л.М. Задачи научного обеспечения кондитерской промышленности на современном этапе. Кондитерское и хлебопекарное производство. 2016. № 3–4. С. 6–7.
4. Могильный М.П., Шалтумаев Т.Ш. Оценка технологических показателей качества кексов для диетического питания. Известия вузов. Пищевая технология. 2015. № 4. С. 121–123.
5. Сергачева Е.С. Исследование влияния нетрадиционного сырья на качество выпеченных полуфабрикатов. Хлебный и кондитерский бизнес. 2012. № 4. С. 29–31.
6. Товстуха Є.С. Золоті рецепти української народної медицини. Київ : КМ Publishing, 2010. 552 с.
7. Сазонов М.М. Повний атлас лікарських рослин. Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2015. 384 с.
8. Волошин О.І., Бойчук Т.М., Волошина Л.О. Оздоровче харчування: стан і перспективи ХХІ століття. Чернівці : БДМУ, 2014. 536 с.
9. Малова А.А., Забодалова Л.А. Пастернак как сырье для разработки обогащенных кисломолочных продуктов. Сборник тезисов докладов конгресса молодых ученых. Электронное издание С2ціПб, Университет ИТМО, 2017. C. 87–88.