АСПЕКТИ ДОКУМЕНТУВАННЯ ПОСЛУГ ПРОКАТУ
Анотація
В умовах глобалізації економічного простору недостатній рівень конкурентоспроможності низки галузей у системі економіки може призвести до їх деградації внаслідок недостатності матеріального забезпечення останніх. У зв’язку з цим особливо актуальною є оптимізація системи використання матеріального забезпечення, що здатна задовольняти сучасні потреби суб’єктів господарювання. Сьогодні ведення діяльності суб’єктів господарювання передбачає достовірне документальне оформлення операцій. Роль послуг прокату як в економіці країни, так і у вирішенні соціальних проблем поступово зростає. Від належної організації документування операцій прокату майна безпосередньо залежить ефективність системи управління. Процес документального оформлення не дозволяє задовольнити потреби управлінського персоналу в достовірності інформації з необхідним рівнем деталізації. Тому питання вдосконалення документування щодо надання послуг прокату є актуальним. У статті висвітлено існуючий порядок документального оформлення послуг прокату. На даний момент прокат автомобілів є чи не найрозповсюдженішим видом послуг прокату, що користується попитом як серед населення, так і суб’єктів господарювання. Складність документального оформлення послуг прокату автотранспортних засобів полягає в тому, що на них не поширюються положення Порядку № 46. У зв’язку з цим підприємствам, що надають послуги автопрокату, доводиться діяти на власний розсуд: вдосконалювати існуючі або ж самостійно розробляти носії первинної облікової інформації, які б відповідали вимогам часу та чинного законодавства. Акцентовано увагу на необхідності розробки нових форм первинних документів, які б враховували особливості надання майна в прокат та відповідали вимогам часу. Зроблено висновок, що чітко організована система роботи з первинними документами забезпечує своєчасне отримання облікової інформації з метою оперативного контролю й управління фінансово-господарською діяльністю компанії – надавача прокатних послуг.
Посилання
2. Порядок надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення і господарського вжитку : затверджений наказом Української спілки об’єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення від 16 грудня 1999 р. № 46, зі змінами та доповненнями. URL : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0025-00.
3. Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 р. № 2755-VI, зі змінами і доповненнями. URL : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17.
4. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні : Закон України від 16 липня 1999 р. № 996-XIV, зі змінами і доповненнями. URL : http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/996-14.
5. Цивільний кодекс України вiд 16 січня 2003 р. № 435-IV, зі змінами і доповненнями. URL : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15/page13.
6. Договір прокату: поняття, характеристика та особливості правового регулювання. URL : https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php.
7. Первинні документи бухгалтерського обліку: види та вимоги. URL : https://mcg-lv.com/pervynni-dokumenty-buhgalterskogo-obliku/.
8. Бучко Н. В. Первинний облік на підприємствах автопрокату: організаційні особливості. URL : http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/xmlui/bitstream/handle/123456789/2819/2018.05.17_NewsMaterConf.pdf?sequence=2&isAllowed=y.