ВЛАСТИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ МІЖНАРОДНОГО ДОСВІДУ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

  • В. І. Куцик Львівський торговельно-економічний університет http://orcid.org/0000-0002-8230-9436
  • Д. О. Тимків Львівський торговельно-економічний університет
Ключові слова: персонал, міжнародний досвід, менеджмент, підприємство

Анотація

У статті досліджуються передумови застосування та впровадження міжнародного досвіду управління персоналом на підприємствах України. Метою написання статті є підтвердження необхідності у застосуванні міжнародного досвіду управління персоналом на українських підприємствах. Оцінювання країн та їх успіху в обраній тематиці здійснювалося згідно з індивідуальними економічними показниками, а також розглянуто системи управління країн та вибрано найбільш оптимальні для українських підприємств. Визначено сутність понять “управління” та “персонал”. При написанні статті використовувалися різного виду методи, такі як: порівняння для того, щоб виявити та надати оцінку різновиду рис, які будуть здатні адаптуватися до конкретних економічних умов; експертні оцінки для виявлення особливостей менеджменту та його методів, які використовуються іноземними країнами, щоб якісно сформувати власні методи управління на українських підприємствах. Дослідження доводять, що доцільним є використання досвіду систем управління на американських підприємствах, що розглядають працівника як індивідуальність і створюють безліч програм для самовдосконалення, та на японських, які багато вкладають у соціальну сферу та особливі підходи до кожного з працівників. Узагальнено, що адаптацію впровадження одержаних знань краще здійснювати зі сторони особистої орієнтації системи управління персоналом, створення курсів всередині підприємств для постійного навчання та вдосконалення працівників, щоб обмінюватися досвідом із колегами та отримувати віддачу у вигляді позитивних результатів власної діяльності. Доцільне формування корпоративної культури підприємств, яка має створити особливі відносини між персоналом та керівництвом, та створення платформи сприятливого клімату для становлення бізнесу.

Посилання

1. Ушеренко С. В. Активізація інноваційної діяльності підприємств в Україні: імперативи та засади державної підтримки. Бізнес Інформ. 2019. Вип. № 8. С. 72-81.
2. Кайнова Т. В. Маркетинг регіону як фактор інноваційного розвитку. Академічний огляд. 2014. №2. С. 85-90.
3. Українська асоціація досконалості і якості. URL: http://www.uaq.org.ua.
4. Євтушенко В. А., Ляшевська В. І., Чупринюк Ю. В. Дослідження та вдосконалення стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності підп-риємства. Бізнес Інформ. 2020. Вип. № 6. С. 23-29.
5. Новікова О. Ф., Логачова Л. М. Соціальні гарантії працівникам промисловості за умовами праці. Економіка промисловості. 2018. №3. С. 93-110.
6. Отенко І. П. Ефективність як основне поняття та критерій діяльності підприємства. Бізнес Інформ. 2020. Вип. № 6. С. 190-195.
7. Шуміло О. С., Рудас Д. С., Сукульський В. М. Принципи та методи оцінювання конкурентоспроможності підприємств. Бізнес Інформ. 2020. Вип. № 6. С. 291-297.
8. Боков О. Інноваційно-інвестиційна модель розвитку економіки України як передумова підвищення рівня життя населення. Україна: аспекти праці. 2011. №5. С. 45-51.
9. Бугуцький О. А. Система управління якістю праці на підприємстві. Україна: аспекти праці. 2017. №4. С. 45-49.
10. Куцик В. І., Кліпкова О. І., Жихарцева О. О. Організаційно-економічний механізм управління ефективністю діяльності інтегрованих корпоративних систем. Вісник Львівського торговельно-економічного університету. 2018. Вип. 56. С. 85-91.
11. Линенко А. В., Шевченко О. Л. Сутність й аналіз трудового потенціалу підприємства за показниками ефективності його використання. Держава та регіони. 2013. №4. С. 111-116.
Опубліковано
2022-01-28